तिप्लिङ न्यूज

मिति २०८० भदौं ११ काठमाण्डौ

हङकङ तामाङ घेदुङको आयोजनामा डम्फु सांझ २०२३ हुने भएको | यहि २०२३ सेप्टेम्बरको तारिखमा हुने डम्फु सांझका लागिनेपाल बाट चर्चित गायक गायिकाहरु हङकङ जान लागेको हो |

सेलो गित संगितका चर्चित गायक एवम संगितकार विशाल काल्तान सहित अन्य गायक गायिका हङकङमा जाने भएको | विशालसंगै गायक उर्गेन दोङ, गायिका जितु लोप्चन गायिका दुर्गा गुरुङ हङकङ जान लागिएको हो |

हङक तामाङ घेदुङको आङि समुह सह आयोजक रहेको कार्यक्रमको भव्य तयारि अन्तिम चरणमा पुगिसकेको | हङकङमा रहेका सबैडम्फुप्रेमि तामाङ सेलो गित प्रेमिहरुलाई कार्यक्रममा उपस्थित हुन हङकङ तामाङ घेदुङ हङकङ तामाङ घेदुङका आङि समुहले विशेषअनुरोध समेत गरेको |

नेपाल तामाङ कलाकार संघका उपाध्यक्ष समेत रहेका गायक तथा संगितकार विशाल काल्तानको सेलो गित संगितमा दर्जनौं गितहरुचर्चित छन् | गादे जेबा जामेकोला छार्जिम होई, नक्कलि कान्छिला सक्कलि सेम्, मादलै बज्यो झ्याउरेको धुन , कानैमा सुन दिउला, हातैमा डम्फु, नाचौं डल्केर , गाउछुनि सेलोमा जस्ता गितहरु विशालका चर्चित गितहरु हुन् |

मकै भुट्यो फुल उठ्यो , बल्लपो तामाङको हुल उठ्यो |