तिप्लिङ न्यूज
मिति २०७७ बैशाख ९
पोखरा,कास्कि

दिपक पुरी
विद्यार्थी नेता अनेरास्ववियू(क्रान्तिकारी)
पोखरा

विश्वभर नै महामारीको रुपमा फैलिएको (covid 19) अथार्त कोरोना भाइरस ले विश्वभरका २०६

भन्दा बडि मुलुक हरुमा आफ्नो स्थान जमाइ सकेको छ । चाइना को हुवान सहर देखि निस्किएको यो महामारी बाट हालसम्म विश्वभर मा २० लाख भन्दा बढि मानिसहरु संक्रमित छन भने १ लाख ६० हजार भन्दा बढि मानिसहरु ले ज्यान गुमाइ सकेका छन ।

नेपाल मा पनि यो महामारी प्रबेस गरीसकेको छ । हालसम्म ३१ जना मानिसहरु मा (covid 19) अथार्त कोरोना भाइरस को संक्रमण देखा परीसकेको छ । विस्वोभरनै फैलिएको यो महामारीको औसधि भने अहिले सम्म फेला परेको छैन । (WHO) वल्ड हेल्थ अरगनाइजेसन ले भने यसको एकमात्र औसधि भनेको (LOCKDOWN) अथार्त घरदेखि बाहिर ननिस्कने र कोहि संग पनि घुलमिल नहुने हात नमिलाउने बताएको छ । नेपाल सरकरले पनि यस महामारी को रोकथाम को निम्ति लकडाउन घोषणा गरेको आज २८ दिन पुगिसकेको छ ।
नेपाल सरकारले लकडाउन घोषणा गरे लगत्तै यसको असर आम जनसमुदायमा देखा पर्दै आएको छ ।

दिनभर ज्याला मजदुरी गरेर बेलुका छाक टार्ने मजदुर र किसान हरु अहिले धेरै मर्का मा छ्न । तर नेपाल सरकारले भने यस्तो दर्दनाक अबस्थालाइ अवज्ञा गरे जस्तो देखिन्छ । दैनिक ज्याला मजदुरी गरेर पेट भर्ने मजदुर र किसान हरु भने लकडाउन ले गर्दा भोक भोकै सयौ माइल को पैदल यात्रा तय गरेर बास स्थानतर्फ फर्कदै गरेको खबर दिनानुदिन देखिदै र सुनिदै आएको छ ।

मजदुर हरुको रगत र पसिना माथि उभिएर सत्ता चलाउनेहरु लाइ मेरो प्रस्न छ ! मजदुर र गरीब किसानहरु को दुःख पिडा कस्ले बुझ्ने हो …? प्रधानमन्त्री ज्यु सरकार मजदुर र गरीब किसानहरु को होकि ब्यापारी हरु को …? कम्युनिष्ट हरुले नै मजदुरको दुख पिडा बुझ्न सक्दैनन भने यो भन्दा ठुलो बिडम्बना अरु के हुन सक्छ …?

दुइ तिहाइ को शक्तिशाली कम्युनिष्ट सरकार छ जनताले भरोसा गरेर , बिष्वास गरेर यो ठाउ सम्म पुराइदीएका छ्न तर सरकारले किन जनताको पक्ष मा काम गर्न सकिरहेको छैन किन …? सरकार को चौतर्फि आलोचना मात्र छ किन…?

प्रधानमन्त्री ज्यु अझैपनि जनताले हजुरको आश गरीरहेका छ्न हजुर प्रति बिस्वास टिकाइरहेका छन तर हजुरलाइ असफल देखाउन हजुरकै आसेपासे हरु तपाइको बिरुद्द लागिरहेका छन तपाइले यो कुरा बुझ्नु भएको छकि बुझिबुझि बुझबुचाए जस्तो गर्दैहुनुहुन्छ ।

कृपया आफ्नो सचिवालय मा रहेका केहि ब्यक्तिहरु लाइ फेरबदल गरी योग्य र क्षमतावान ब्यक्तिहरु लाइ ठाउ दिएर काम गर्ने मौका दिनुहोस । यदि अवस्था यस्तै रहने हो भने मजदुर र गरीब किसान हरु कोरोना ले भन्दा पनि भोकमरीले ज्यान गुमाउन पर्ने अबस्था आउन सक्छ । मजदुर र गरीब किसान बर्ग का निम्ति गम्भिर भएर सोच्नुहोस ।