तिप्लिङ न्यूज
मिति २०७९ साउन २२ गते

जम्भुलिङ ईटरनेस्नल अवार्ड २०२२ को अवार्ड कार्यक्रम श्रष्ठालाई सम्मान, नयाँलाई प्रोत्साहन गर्ने मुख्य उदेश्यका साथ मलेसियाको राजधानी क्वालालम्पुर कोतरायामा अवस्थित एनआरएनएको सभाहलमा सम्पन्न भएको छ ।

जम्बुलिङ फिल्मस प्रा. लि.ले आयोजना गरेको जम्बुलिङ ईन्टरनेशनल अवार्ड २०२२ को फाइनल कार्यक्रम अगस्ट ५ तारिख यानिकी २०७९ साउनको २० गते शुक्रबारको दिन भएको हो । उक्त अवार्ड वितरण कार्यक्रममा विभिन्न बिधामा अवार्ड प्रदान गरि स्रष्टालाई सम्मान समेत गरिएको थियो ।

सम्पन्न अवार्ड कार्यक्रममा मलेसिया र सिंगापुरबाट बिशिस्ट ब्यक्तित्व साथै नेपालबाट आएका कलाकारहरुको उल्लेख्य सहभागीता रहेको थियो । साथै कार्यक्रममा मलेसियामा कार्यरत नेपालीहरु लगायत विभिन्न संघसंस्थाको पदाधिकारीहरुको समेत सहभागीता रहेको थियो ।

जम्बुलिङ फिल्मस प्रा. लि.का प्रबन्ध निर्देशक राज किङ वाईबाको साभातित्वमा भएको कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि गुड फर फ्रेण्डस्का संस्थापक डा. भिम लाल तामाङ, बिशेष अतिथिमा एनआरएनय मलेसियाका उपाध्यक्ष हेमराज सापकोटा र बिशेष अतिथिमै नेपाल तामाङ घेदुङ मलेसियका उपाध्यक्ष बिक्रम वाईबा तामाङ हुनुहुन्थ्यो ।

कार्यक्रममा अवार्ड वितरण संगै स्रष्टालाई सम्मान गर्दै नेपाली कलाकारिता जगतका बरिष्ठ हांस्य कलाकार उत्तम केसी (चुई चुई पारेर) लाई लाईफ टाईम अचिब्मेन्ट अवार्ड प्रदान गरिएको छ भने उत्कृष्ट सामाजसेबिको अवार्ड डा. भिम लाल तामाङले पाउनु भएको छ ।

जम्भुलिङ ईटरनेस्नल अवार्ड २०२२ को उत्कृष्ट सेलो गायकको अवार्ड बल्लपो तामाङको हुल उठ्यो बोलको खान्दोके सेलो गित बाट गायक आस्मान लोप्चनले अवार्ड जितेका छन् । उत्कृष्ट पांचमा परेका गायक जिवन बोम्जन (गित मायाला चिनो), बैरागि मोक्तान (गित सालि त भेना) र मदन ग्लान (गित पुर्व सिलिङलिङ) मध्य बाट आस्मान लोप्चनले उत्कृष्ट सेलो गायकको अवार्ड जितेको हो । स्रोता दर्शकबाट राम्रो भोट र जुरि निर्णयक बाट राम्रो नम्बर ल्याउन सफल गितको गायक आस्मान लोप्चनको उक्त बल्लपो तामाङको हुउ उठ्यो बोलको गित सबैले रुचाएको गित हो ।

त्यस्तै उत्कृष्ट नाधिङ भाकाको गायकको अवार्ड प्रदिप लामाले पाएका छन् । याङ्सारि यामा बोलको गित बाट गायक प्रदिप लामाले अवार्ड जितेको हो । राम्रो गायन क्षमता भएको गायक प्रदिप लामाले धेरै गितहरु गाईसकेका छन् । त्यस्तै अवार्ड पाउनेहरुमा उत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायीकाको अवार्ड रमला पाख्रीनले , उत्कृष्ट म्हेन्दोमाया नव गायीकाको अवार्ड लक्ष्मी तामाङले , उत्कृष्ट दोहोरि गायीकाको जुरि अवार्ड अन्जु गौतमले, उत्कृष्ट दोहोरि नव गायीकाको अवार्ड गंगा गौतमले , उत्कृष्ट मोडल आधुनिक गितको अवार्ड आशामान तामाङ वाईबाले , उत्कृष्ट चरित्र अभिनयको अवार्ड अनिता तामाङ (नेगि) ले , उत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायीकाको अवार्ड सबिता तामाङले, उत्कृष्ट म्हेन्दोमाया नव मोडलको अवार्ड ममता गुरुङ तामाङले, उत्कृष्ट नव पप गायको अवार्ड दावा लामाले, उत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायिका इन्करेजमेन्ट अवार्ड शान्ति माम्बाले , उत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायक जुरी अवार्ड सौराम तामाङले, उत्कृष्ट लोकदोहोरि मोडल इन्करेजमेन्ट अवार्ड ज्योति खड्काले, उत्कृष्ट भजन गितका मोडल अवार्ड याम ब. अधिकारिले र मर्नेन वाईबा , कान्छा लामा , काले तामाङलाई पनि इन्करेजमेन्ट अवार्ड प्रदान गरिएको छ । सिंगापुरमा ब्यानल खोलेर सुरुवात गरेको कार्यक्रम विभिन्न विधामा अवार्ड दिदै स्रष्टाालाई सम्मान गर्दै मलेसियामा सम्मपन्न भएको थियो ।

भिडियो पनि हेर्नुहोस आस्मान लोप्चनको 

प्रदिप लामाको याङ्सारि यामा